Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Obecnie produkowane są różnego rodzaju maseczki ochronne. Bawełniane wyroby nie dają tak wysokiego poziomu ochrony, jak te jednorazowe, wytwarzane przez producentów posiadających certyfikaty medyczne. W ofercie posiadamy dwa rodzaje maseczek ochronnych w typie trójwarstwowej oraz FFP2. Pierwsze z nich są najczęściej stosowane w medycynie, jako wyroby chirurgiczne wykorzystywane przez lekarzy podczas operacji. Maseczki ochronne z filtrem FFP2 zapewniają lepszy poziom filtracji wdychanego i wydychanego powietrza.

 

Maseczki ochronne trójwarstwowe czy innego rodzaju? Jakie wybrać?

 

Czym właściwie charakteryzują się maseczki ochronne? Elastyczne uchwyty zakładane na uszy pozwalają na dopasowanie ich do każdego kształtu twarzy tak, by nie uwierały, a ich noszenie było komfortowe. Dużą popularnością cieszą się maseczki ochronne trójwarstwowe jednorazowego użytku. Klasa bezpieczeństwa KN95, jaką wyróżniają się maseczki ochronne białe FFP2 doskonale chronią przed dymem, pyłem, zanieczyszczeniami powietrza oraz wirusami i bakteriami.

 

 

Pytania i odpowiedzi

 

Czy maseczki ochronne rzeczywiście redukują ryzyko zarażenia wirusowego?

Maseczki ochronne jednorazowe chronią każdego przed zarażeniem wirusowym lub rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych. Trzeba jednak pamiętać, że taki typ ochrony nie daje jednak stuprocentowej gwarancji.

 

Ile kosztują maseczki ochronne trójwarstwowe, a ile FFP2?

Maseczki ochronne trójwarstwowe to wydatek 2,99 złotych za opakowanie zawierające 10 sztuk produktu, natomiast nieco droższe są maski FFP2, których cena sięga 24,60 złotych.

 

Kto może nosić maseczki ochronne?

Maseczki ochronne z filtrem może nosić każdy, kto chce uchronić się przed wirusami i bakteriami oraz pragnie zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej. Nie ma też żadnych przeciwwskazań przed stosowaniem masek do ochrony twarzy przez dzieci i młodzież.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl